KTO TVORIL ŠTUDENTSKÝ MUZIKÁL SLEČNA LORELINE

KTO TVORIL ŠTUDENTSKÝ MUZIKÁL SLEČNA LORELINE

KTO TVORIL ŠTUDENTSKÝ MUZIKÁL SLEČNA LORELINE

JOZEF ČERNEK
scenár, réžia, dramaturgia, textár

Jozef je vedúci Dramaťáku a všestranne tvorivý nadšenec (viď popis funkcie:). Nevie robiť veci v malom a hoci sa sprvoti snaží o milé, malé študentské dielko, podarí sa mu ho na naše pomery spraviť megalomansky. Divadlom doslova žije, ale popri ňom stíha ešte kopec iných vecí (riaditeľuje tu a tu). Najradšej však objavuje talenty. Keď už talent v niekom objaví, stačí, že jedinec chce a o ostatné sa už postará a dovedie ho do cieľa. Loreline vytvoril v 11. roku činnosti Dramaťáku a ako vraví za každým projektom: „Tento je už fakt môj posledný!“ Dúfajme, že nie 🙂

PETER EMMER
hudba

O Peťovi vám vieme povedať iba toľko, že jeho život je hudba. Je naším hudobným skladateľom už zopár rokov, prvú skladbu zložil do nášej muzikálovej prvotiny Rómeo a Júlia alebo ako to vidíme my a odvtedy tvorí hudobný background práve on. Zvyšok vám povedia videá na Youtube alebo muzikanti z brandže. Emmer je pojem! 🙂

BROŇA BOČÁNEKOVÁ
choregraf

Choreografie tancov do každého muzikálu neúnavne zostavuje naša Broňa. Inak keď budete vidieť nejaku ťažkotonážnu loď ako práve niečo bagruje, rozvŕtava alebo ťaží, spomeňte si na ňu, možno ju navrhovala práve ona-žena dvojitá inžinierka. Mimo iné, má svojich tanečníkov v Junior clube, precvičuje fitness pre rôzne vekové kategórie počas celého týždňa, stále sa hýbe a tancuje asi od troch rokov.

RICHARD SLEZÁK
scénograf

Richard je scénograf a prvýkrát sme sa s ním stretli v projekte Snehulienka a zopár trpaslíkov. Čo to vlastne ten scénograf robí? Je to divadelný výtvarník,  ktorý navrhne a vytvorí scénu, teda hmotné prostredie, kde sa celý príbeh nášho divadla odohráva. V dospeláckom živote je zlatníkom vo svojom zlatníctve RS Jewel. Richard je gentleman umelec 🙂

JANKA VIKARTOVSKÁ
kostymér

Janka, ktorú prezývame Džejn, je veselý, energický človek, ktorý rád všeličo tvorí a vymýšľa. Už niekoľo projektov sa stará o našu scénu a kostýmy s veľkým nadšením a zapája celú rodinu 🙂 K všelijakým kreatívnym činnostiam vedie aj svojho synátora, ktorý možno so svojím tatom o chvíľu pri slove divadlo chytí alergiu 🙂 Nuž, to je tak, keď tvorivosť majú v rodine. Touto cestou pekne ďakujeme jej mamke, tete a áno, dobre, aj Danimu a manželovi, že sa na nejaké obdobie v roku ich dom môže meniť na kostymérsku dieľňu 🙂

JANKA PIPÍŠKOVÁ
produkcia

Naša Janka alebo Pajpa ako ju prezývame, sa vyznačuje schopnosťou prehltnúť horkú slinu vo chvíli, keď sa od nej vyžaduje zázrak na počkanie a nemožné do troch dní. Vtedy s úsmevom povie: „Dobre, vybavím, spoľahni sa. A kávičku k tomu?“ v zápätí ju prinesie aj s keksíkom, objedná možné aj nemožné a odplazí sa potichučky, aby mohla opäť niekde letieť ako šarkan. V dospeláckom živote šarkanuje ako marketingový manažér. To je náš menežeris teatrális produkális.

TOMÁŠ KRIŠTOF
texty 5 piesní

Tomáša ste mohli spoznať ako textára niektorých piesní z nášho predošlého muzikálu Snehulienka a zopár trpaslíkov. Študuje herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici (4. roč.) a je absolventom muzikálového herectva košického konzervatória.
Od detstva sa venuje rozvoju svojho talentu na všetkých frontoch a v súčasnoti je herecky, či autorsky činný v rôznych projektoch.
V našom muzikáli sa spolu s Jozefom opäť predstaví ako textár našich piesní.

 JÓZSEF KISS PÉNTEK
réžia Viorica, Grigoreho

S pánom režiseróm Jozef spolupracuje od muzikálu Sen Noci Svätojánskej, kde zrežíroval jeho postavu Klba. Jozef si ho prizýva, aby „upratal“ postavy, ktoré v dielach hrá on a z režiséra sa mení na herca. Pán Kiss Péntek tiež režíruje už nejaký ten piatok a vždy, keď k nám na skúšku zavíta, príde s ním aj dobrá nálada. Je zakladateľom obdoby Dramaťáku maďarského Selyeho gymnázia Gimisz a v súčasnosti vedie dramatický krúžok na Strednej priemyselnej škole v Komárne, kde aj učí.

DENIS IVANICS
majster zvuku

Čo povedať o Axelovi? On sa pre zvukárčenie narodil. V problematike zorientovaný a prudko použiteľný kľuďas. Objavili sme ho pri ozvučovaní podujatia gymnázia, ktorého je študentom, práve, keď si nahlas povzdychol: „Ah, jaj, ten, čo toto strihal, nemal vôbec cit pre prechody v hudbe…,“ a už bol náš. Má vhudobný vkus aký dnes už málo počuť, ale lepšie sa cíti za mixážnym pultom, prepletený káblami pri ich naťahovaní a vie aj pekne spievať, najmä vetu: “ Chrobáčik? A mikrofón si nechceš zapnúť?“ Bez neho by sme boli, ako by Grigore povedal: „V perdeli!“

STANISLAV PIVKO
osvetľovač

Stano je ten, čo má na starosti budiš svetlo-budiš tma systém. Svetlom dotvára atmosféru jednotlivých scén a hoci rozsvecuje tmavú sálu, on žije väčšinou potme:) Vlastne, štáb nášho muzikálu chodí do divadla prvý a odchádza posledný. Sem-tam sa ide domov aj vyspať, ale skôr ide do práce a z nej do „kukane“. Je to tiež salámista so zmyslom pre techniku a všeličo inštalačné, takže počas skúšok, ak práve neprogramuje svetlá v „kukani“, tak  niekde nad nami visí a dolaďuje svetlá alebo niečo vŕta, montuje, píli a lepí v sále, aby bolo všetko tip-top a robí to s úsmevom a rád.

 KLAUDIA MÁZSÁROVÁ
inšpicientka

Inšpicientka má byť prísna a nekompromisná, jej úlohou je postarať sa o to, aby predstavenie aj po dvadsiatej repríze malo všetko to, čo malo na premiére. Ak má mať postava 14 viet a 20 pohybov, musí to byť tak na každom predstavení rovnako. Inšpicient musí prísne trvať na správnych nástupoch na scénu, rýchly prevlek a disciplínu na javisku aj v zákulisí. Ak by ste si mysleli, že naša Klaudia behá v zákulisí s vysielačkou, prísnym pohľadom a trstenicou na deti, boli by ste prekvapení.  Klaudia je presným opakom prísneho inšpicienta. V každom jednom človeku vidí len to najkrajšie. Ak by náš Drakula bol ozajstný, iste by ho okomentovala asi takto: „Och, chudáčik, musia ho bolieť ruky od toľkej tyranie a krk z toľkej pýchy a iste je veľmi smädný po tej krvi, ja mu dám trochu vlastnej.“  Taká je naša Klaudia.

ROBERTA KRMÁŠKOVÁ
Web a PR

Robina hrá v našom muzikáli alchymistu Liviu a venuje sa alchýmii nášho webu.

VIKTOR VARGA
technik

VĎAKA NIM VZNIKLI KULISY

Bendík Mário
Beňová Viktória
Dorotovičová Csilla
Dorotovičová Paula
Farkašová Alena s deťmi
Fazekašová Mária
Ivanics Denis
Ivanics Atilla
Ivanicsová Alžbeta
Kološová Andrea
Krmášek Robert
Lysičanová Gabriela
Mačicová Romana
Mačicová Jana s dcérkou
Mázsárová Klaudia
Mokošová Andrea
Ondrušeková Daniela
Perl Ivan
Perlová Hilda
Perlová Kristína
Pivko Stanislav
Slezák Richard
Szigetiová Jana
Takácsová Monika s dcérkou
Viktor Varga
Zsolnai Darina s dcérkou

POMOHLI SO SPEVOM

Helena Becse Szabo – hlasový pedagóg Viktórie Beňovej
Ružena Baloghová – hlasový pedagóg Ivany Kološovej
Bibiána Mazanová – hlasový pedagóg Maríny Opálkovej
Júlia Bundová – predspev Prekliatie, Pieseň Nýmph a Alchymista
Adriana Schuchmannová, Viera Harmatová – zborové spevy

VĎAKA ZA

Kamera a strih upútaviek: Tomáš Brančan, Acacia team
Kamera a strih záznamu: Unophoto – Milan Drozd
Fotografie: Ľudmila Borošová, Martin Kučera, Angelika Kopjak, Martin Kučera, Matej Grolmus, Roberta Krmášková

Šaty: Mnohí z vás nám darovali spoločenské šaty, ktoré sme prerobili na kostýmy. Možno na javisku uvidíte práve tie vaše. Ďakujeme!

Svadobné šaty: Andrea Geletová – Svadobný salón Andrea
Topy, korzety, šaty: Daniela Zoššáková
Pramene vlasov, vlasové výstuže: Studio Chanten

Kríž (rekvizita): Martin Bunda, Stanislav Pivko, Richard Slezák